DÜNYANIN İLK OTOFOKUS SİNEMA LENS TEKNOLOJİSİNİ KEŞFEDİN

Video içeriğinin herşeyden daha önemli olduğu ve kullanıcıların büyük bir kısmının izleme eğiliminin inanılmaz yükseldiği zamanımızda videografi ile uğraşan içerik üreticilerinin de konuya ilgisini arttırdı. Samyang bu yönelime büyük bir karşılık vererek içerik üreticilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak bir lens teknolojisi yarattı.

 

NEDEN FARKLI ?

 

TÜM LENSLER AYNI BOYUTTA, AYNI AĞIRLIKTA VE AYNI RENK TONUNDA

72.2 x 72.1 mm’lik küçük boyutu ve 280g’lık hafif ağırlığı, drone kullanımında bile büyük avantaj. V-AF serisi, birleştirilmiş bir ağırlık merkezi ve boyut sağladığı için, gimbal üzerinde lens değiştirirken ekstra bir ayara gerek kalmaz. Ayrıca 8K’ya kadar yüksek çözünürlüklü kameralar için tasarlanan bu lensler, hızlı diyafram açıklığı ve hassas bokeh efekti sunar. Eşit renk tonu, montaj süresini ciddi düzeyde azaltır.

KAYIT UYARI IŞIĞI “TALLY LAMP”

Video çekme durumunu LED ışık ile gösteren lensin ön tarafına konumlandırılmış bir lamba vardır, kullanıcılar kameranın kayıtta olup olmadığını anlayabilir. Video kayıta girdiği anda lamba rengi yeşilden kırmızıya döner.

YUMUŞAK NETLİK HALKASI

Odak halkası, ek aksesuarlar olmadan netlik takibinin uygulanabilmesi için yeniden tasarlanmıştır. Kullanıcılar, V-AF lensle doğrudan odaklama sistemine bağlanabilir, böylece çekimlerini harekette takip ettiklerinde odakta tutabilir ve daha iyi bir netleme kontrolü elde edebilir. * V-AF lenslerin doğrusal MF modu, 300 dereceye kadar dönüş sağlar

ATANABİLİR TUŞLAR

Custom Switch: Odak halkasını döndürerek diyaframın sessizce ayarlanmasını sağlayan custom switch isteğe bağlı olarak objektif istasyonu’nu kullanarak tercihe göre ayarlayabilir.

Netlik Tutma Butonu: Lensin üzerindeki bu düğmeye basıldığında lens o odaklama mesafesine kilitlenir. Kamera gövdesinde bulunan ayarlarda “Göz AF” gibi işlevler atayabilirsiniz.